top of page

Z Dobříše do Řevnic

-kdy-11/2023

-kde-Mníšek pod Brdy - Řevnice (Středočeský kraj)

-jak se tam dostat-autobusem do Mníšku pod Brdy, vlakem z Řevnic

-čas-4 hod (13 km)Vyrazila jsem na takový kratší výlet. Po delším období neobvykle teplého podzimního počasí se konečně ohlásil mrazík. Bylo lehce nad nulou a moje tělo ještě z léta navyklé na teplo, nebylo připravené na takový teplotní šok. Dokud jsem šla, bylo to dobré, ale jen co jsem zastavila, hned jsem mrzla. V lese jsem s radostí vytáhla i čepici a rukavice.


Jela jsem autobusem do Mníšku pod Brdy, kde jsem se zastavila v pekárně na náměstí a koupila si svačinu. Obzvláště obyčejné kmínové housky byly tak dobré, že by snad byla i škoda k nim něco přikusovat. Navlékla jsem na sebe všechno oblečení, co jsem měla s sebou a i tak mi byla zima. Pak jsem se zahřála nahoru cestou ke klášteru Skalka a pracně nabalené vrstvy jsem zase svlékala. Svítilo sluníčko, ale už moc nehřálo. Stromy byly ještě krásně vybarvené a tak všechno zářilo barvami. Chvíli jsem postála na vyhlídce a pak se vydala lesem po pěšinách na rozcestí u Červeného kříže a dál po žluté nad Jezírko.


Obešla jsem ho kolem dokola a pak mě zaujala pěšina po hraně skalnatého hřebínku směrem k Nezabudlickému potoku. Hledala jsem nějaké klidné místo na oběd, ale zvolila jsem špatně, protože jsem byla na chladné severní straně. I když jsem nakonec našla místo, kde trochu svítilo sluníčko, pěkně jsem při jídle promrzla. Zahřát se mi podařilo zase až cestou do kopce na hradiště Pišťák. Užila jsem si poslední výhledy do kraje a sestoupila dolů na opačné straně kopce. Po polní cestě jsem se pak vydala do Řevnic a na vlak.Štítky:

コメント


bottom of page