top of page

Vyhlídky za Děčínem a koupání v Dobříni

-kdy-07/2023

-kde-Děčín - Roudnice nad Labem - Hněvice (Ústecký a Středočeský kraj)

-jak se tam dostat-vlakem do Děčína + autobusem do Děčín, Loubí, překladiště, vlakem z Hněvic

-co tam-NPR Kaňon Labe, Skalní útvar Slunečná brána, vyhlídky: Belveder, Růžová vyhlídka, Labská stráž, Císařský výhled, pískovna Dobříň

Náš další výlet byl takový mix. Sbalili jsme si stan a věci na spaní a na koupání a mimo to ještě batůžek na jednodenní výlet. Vlakem jsme dojeli do Děčína, kde jsme si velký batoh nechali v úschovně zavazadel a autobusem se nechali popovézt do zastávky Děčín, Loubí, překladiště. Odtud se dá snadno napojit na zelenou značku nahoru na Růžový hřeben. Na cestu jsme vyráželi se značným zpožděním, protože vlak, kterým jsme měli jet, měl minimálně dvě hodiny zpoždění, a tak jsme do Děčína jeli pozdějším spojem a s přestupem v Ústí. Mířili jsme k hotelu a vyhlídce Belveder. Cestou tam po zelené značce, se zastávkou u skalního útvaru Sluneční brána, později po červené až k vyhlídce.

Zpátky jsme to vzali pěšinou po vrcholcích skal a pak pokračovali po červené až do Děčína. Cestou jsou v pravidelných intervalech vyhlídky na kaňon Labe, nejznámější je Růžová vyhlídka. Zajímavé bylo, že v Labi bylo hrozně málo vody. Z Prahy až do Střekova, vše vypadalo normálně, ale za Střekovem byla hladina o dobrých pár metrů pod normálem.


Zajímavá byla také vyhlídka Labská stráž s kamenným altánem a Císařský výhled na Děčín. Od něj už je to jen kousíček dolů z kopce k Děčínské nemocnici, odkud pak jezdí autobus na zpátky na Hlavní nádraží. Celkem měla trasa asi 23 kilometrů, trvala nám přes sedm hodin a byli jsme dost unavení.

Vyzvedli jsme si batohy a vydali se na cestu zpátky, ovšem tentokrát ne až do Prahy, ale do Roudnice nad Labem. Z Roudnice je to přes čtyři kilometry k pískovně Dobříň, kde jsme chtěli strávit noc. Nebyli jsme zdaleka sami, kdo měl stejný nápad, ale naštěstí je pískovna obklopená desítkami malých plážiček, takže každý mohl být sám ve svém důlku v rákosí. Voda byla krásně čistá a měla příjemnou teplotu, takže jsme si i užili noční koupání. Ráno jsme zůstali až do odpoledne u vody a pak se vypravili 5 kilometrů na zastávku Hněvice, odkud jsme se pak vrátili do Prahy.Štítky:

Comments


bottom of page