top of page

Výlet za jelenci

-kdy-01/2021

-kde-Dobříš (Středočeský Kraj)

-jak se tam dostat-autobusem do Dobříše

-čas-cca 5 hod (18 km)


Zdálo se, že moje poslední zážitky z Brd připadaly hodně lidem trošku přitažené za vlasy. Potkala jsem tu v lese zvíře o němž jsem si popravdě nejdřív myslela, že to byl vlk, když jsem viděla chlupatý ocas, jak mizí do křoví. Pak se ukázalo, že je to nějaká srnčí zvěř, ale nikdo z tria jelen-daněk-srnec neodpovídal popisu. Náhodou jsem se dogooglila až názvu jelenec běloocasý a už podle názvu mi bylo jasné, že to musí být on. A taky že jo. Není to původní druh, byl sem dovezen z Ameriky a právě kolem Dobříše jich stále pár žije.

Potřebovala jsem jsem si trochu napumpovat ego a ukázat všem nevěřícím také nějaké pádné důkazy svého setkání. Posledně jsem bohužel nestačila vyndat foťák, (byla jsem spíš ráda, že jsem si z toho nestihla zašpinit kalhoty) ale tentokrát jsem vyrazila ve střehu a vybavená.

Udělala jsem si jen takový okruh kolem Dobříše, který ale po pořádném přeměření vyšel na nějakých 18 Km a to není zrovna málo. Toulala jsem se hlavně po neznačených cestách a podařilo se mi najít a vyfotit pár stádeček jelenců.

Nejdete-li hledat jelence, berte to spíš jako příjemnou vycházku, nebo bloudění o samotě v klidu, v lese :)

Štítky:

bottom of page