top of page

Toulání lesy kolem Klínce

-kdy-05/2023

-kde-Klínec - Jíloviště (Praha)

-jak se tam dostat-autobusem do Klínce

-čas-3 hod (7 km)

Jedno nedělní odpoledne jsem se rozhodla jen tak vyrazit někam se potoulat do lesa a trochu si odpočinout. Hledala jsem něco nedaleko od Prahy, abych byla rychle na místě a byla tam snadná doprava. Ze Smíchova jsem tedy nakonec vyjela autobusem do zastávky Klínec, Hlavní silnice a po neznačených cestách hned zaplula do lesa. Bezcílně jsem se potulovala sem a tam, fotila přírodu, a nakonec namířila směrem na červenou značku.


Z té jsem se vyšplhala před Všenorským potokem nahoru na Skalní vyhlídky. Jak jsem si tam sundávala batoh, najednou mi z ramene spadnul mravenec a sotva dopadl na zem, vrhnul se na něj pavouček. Skákavka. Mravenec sice utekl, ale za něj jsem pavoukovi nabídla několik dalších hmyzů, co jsem posbírala okolo, až konečně jednoho ulovil (berušku ne :) )

Cestou zpátky se začaly kolem stahovat bouřkové mraky, naštěstí ale nemířili přímo na mě. Takže jsem se dál potulovala a pomalu zamířila zase zpátky nahoru na autobus. Bohužel se ukázalo, že cesta domů nebude tak snadná. Silnice v protisměru byla rozkopaná a zastávky autobusů zrušené. Nakonec jsem tedy musela pěšky až do Jíloviště.
Štítky:

Commentaires


bottom of page