top of page

Papstein

-kdy-05/2024

-kde-Papstein (Sasko, Německo)

-jak se tam dostat-autem

-čas-3 hod (8km)Dostala jsem od kamarádky tip na výlet a tak jsme využili svátku 8. 5. a vydali se s mým taťkou a s manželem do Německa. Po dálnici směr Drážďany, pak uhnout na Königstein a za ním do lázní Gorisch. Odtud je to jen kousek na lesní parkoviště u tří skalních měst, které se dají snadno navštívit najednou – Papstein, Kleinhennersdorfer Stein a Gohrisch. Pozor, parkoviště je placené a automat bere jen hotovost (3€)! Začali jsme Papsteinem, kde je vyhlídek asi nejvíce a dokonce je na vrcholu kopce i bistro. Z jedné strany je tu výhled na pevnost Königstein ale i další „výčnělky“ okolních skalních měst, z druhé strany na Děčínský Sněžník a lesy kolem Labských pískovců.

Přešli jsme Papstein, sestoupili do sedla mezi kopci a znovu nahoru na Kleinhennersdorfer Stein. Oba kopce nabízí nespočet vyhlídek, k některým vede krásná pěšina, jinde je potřeba se trochu prodrat terénem a ani zdaleka jsme nenavštívili všechny. Na počátku cesty přes tento kopec je několik jeskyní, a jde se skutečně tak trochu skalním bludištěm, pak se vyleze nahoru na skály a zlatým hřebem je vyhlídka s lavičkou.


Cestu dolů jsme si zkrátili celkem strmou lesní pěšinou, ale stálo to za to, protože dole se nám otevřel výhled na jakousi bránu skalních pilířů Saského Švýcarska. Abychom zpátky na parkoviště nešli stejnou cestou, prošli jsme zkratkou na druhou stranu kopců.

Po návratu na parkoviště jsme se vydali opět do kopce, ale na opačnou stranu na Gohrisch. Na jeho vrcholku je z jedné strany altánek s výhledem na protější již navštívené kopce a z druhé strany opět po cestě skalním bludištěm vyhlídka s větrnou korouhvičkou. Užívali jsme si výhledy na všechny strany na pro nás trochu netradiční krajinu, počasí vyšlo krásně, a těch zhruba osm kilometrů se všemi těmi odbočkami, do kopce a z kopce bylo nakonec také akorát. I tady jsme využili zkratky kolem kopce.
Štítky:

Comments


bottom of page