top of page

Nové Město nad Metují

-kdy-10/2022

-kde-Nové Město nad Metují (Královéhradecký kraj)

-jak se tam dostat-vlakem do Jaroměře nebo Hradce Králové a odtud autobusem do Nového Města nad Metují

-co tam-Historické centrum, zámek, zámecké zahrady, Jurkovičův krytý dřevěný most, Klopotovské údolí, PR Peklo

Na své narozeniny jsem si vybrala výlet do Nového Města nad Metují. Vyrazili jsme už v pátek ráno vlakem do Jaroměře a poté autobusem do Nového Města. Bydleli jsme v penzionu s krásným výhledem na městské hradby (Penzion Na Hradčanech). V pátek bylo celkem slušné počasí, takže jsme se prošli po městě a obešli ho zadem na Dvořáčkovu vyhlídku.

V podvečer začalo pršet a bohužel to vydrželo i skoro celou sobotu. Přesto jsme si zvládli udělat procházku po žluté značce skrz Klopotské údolí, kolem obůrky s obrovským kancem, kterému se ale nechtělo ven z budky do deště, kolem Čertovy a Mertovy díry. Do čertovy jsme vlezli a nestačili se divit kolik je tu obrovských pavouků visících u stropu i se svými kokony, že jsme zase rychle vycouvali ven. Odpoledne jsme ještě stihli procházku v parku po Jurkovičově krytém dřevěném mostě a v posledních minutách otevírací doby také výstup na zámeckou věž.

V neděli už zase bylo krásně, a tak jsme si rozhodli cestu domů prodloužit přes údolí Peklo do Náchoda. Málem jsme ale neodešli, protože Radkovi zmizely ze společného botníku boty a zůstaly místo nich jiné, o pár čísel menší. Za pomocí majitelů jsme naháněli ostatní hosty, kteří už odjeli. Říkali jsme si, že jediná možnost, jak se mohl někdo splést, že bez přemýšlení popadl boty, hodil do kufru a odešel v jiných. Takže bylo velké překvapení, když nakonec přišel týpek, boty měl na nohou a místo omluvy se jen smál, že se mu zdály nějaké velké. Naštěstí jsme tedy po všech peripetiích mohli vyrazit. Šlo se podle Metuje až k turistické chatě Peklo, kde jsme si dali oběd a pak pokračovali do Náchoda na vlak.
Štítky:

Comments


bottom of page