top of page

Lom Na Chlumu

-kdy-03/2023

-kde-Beroun, Srbsko (Středočeský kraj)

-jak se tam dostat-autobusem do Berouna, vlakem do Srbska

-čas-3 hod (10 km)

Ze sobotního výletu mě dost bolely nohy, ale protože počasí bylo slušné a neměla jsem co lepšího na práci, rozhodla jsem se to trochu „rozchodit“ na nějaké nenáročné vycházce. Před polednem jsem se vydala autobusem do Berouna a celou cestu smutně koukala, jak se původně skoro jasná obloha zatahuje.


Ze zastávky Beroun, U Černého koně jsem se vydala přes lávku pro pěší na levý břeh Berounky a po pěšině pokračovala podél řeky pod dálniční most a dál, dokud se nenapojila na naučnou stezku a cyklostezku. Šlapat po betonu by mě za normálních okolností moc nenadchlo, ale zase aspoň jsem se pro změnu jednou nebrodila blátem, navíc to rychle utíkalo. Míjela jsem vyhlídky na různé skalní útvary, na Tetín na opačném břehu i na bobří řádění všude kolem.

Později jsem prošla pod horolezeckými skalami. Počasí, byť už skoro bez sluníčka, bylo pořád velmi slušné, a tak na skoro každém volném místě někdo visel na laně. Před vlastním výstupem k lomu jsem si zaskočila "na jedno" do místního pivovaru Srbecký Lok, protože jsem se sice dobře rozhýbala, ale svaly na nohou mě pořád ještě bolely. A protože čepovali jen třináctku, tak po cestě do kopce k lomu mě trápily nejen svaly ale i celé těžké nohy.

Stálo to ale za to. Samotný lom je docela zajímavé místo a cestou i z vrcholu lomu byly slušné výhledy. Všechno jsem si prošla a prolezla a pak už byl akorát čas vydat se zpátky do Srbska a na vlak domů.
Štítky:

コメント


bottom of page