top of page

Lázně Libverda a výlety po okolí

-kdy-10/2022

-kde-Frýdlant, Lázně Libverda, okolí Hejnic a Tanvaldu (Liberecký kraj)

-jak se tam dostat-autem

-co tam-Hrad a zámek Frýdlant, Lázně Libverda, Obří sud, NPR Jizerskohorské Bučiny, vodní nádrž Bedřichov, vyhlídka Ořešník, Protržená přehrada a vyhlídka na Malém Špičáku

Loni jsme byli na podzim v lázních Karlova Studánka, a protože se nám tam moc líbilo, rozhodli jsme si i letos udělat podobnou dovolenou zase někde jinde. Hledali jsme nějaké menší lázeňské město, s možností výletů a rozhodnutí padlo na Lázně Libverda (Hotel Central). Rodiče nám půjčili auto, takže dopravu jsme nemuseli řešit, a ještě si mohli popojet na nějaké výlety okolo. Od Prahy jsme vyráželi kolem poledne a hodně nás překvapilo, jak byla na Liberec i takhle ve čtvrtek hustá doprava. Cestou jsme se zastavili ve Frýdlantu, trochu jsme pochodili kolem zámku a podívali se na náměstí. Pak už jsme se jeli ubytovat, a protože jsme dorazili jako jedni z prvních hostů, zároveň jsme si udělali i výhodný rozpis do sauny a vířivky na další dny abychom přes den mohli courat po výletech. První odpoledne jsme se jen prošli po městečku a na vyhlídku u Obřího sudu. Bohužel vypadá, že je trvale zavřený. Dlouho jsme se nezdrželi, abychom stihli večeři. Zajímavé bylo, že v našem hotelu se na večeři podávalo jen jedno jídlo, ani výběr ze dvou nebyl. Tedy byl ale jen v sobotu a když jsme dorazili, tak to druhé jídlo už stejně neměli. Štěstí bylo, že vše bylo chutné.

Druhý den jsme si popojeli autem na okraj Hejnic, do Ferdinandova a po modré značce vyrazili nahoru na Olivetskou horu a pak kolem vodní nádrže Bedřichov a po zelené zpátky do Hejnic. Bylo krásné počasí a tam kde svítilo sluníčko hezky červeně zářily zabarvené bukové listy. Tam kde sluníčko nesvítilo byla naopak dost zima.

Další den jsme se znovu přesunuli autem na stejné místo, tentokrát však až odpoledne a vyšlápli si na západ slunce na vyhlídku Ořešník. Cesta nahoru byla namáhavá ale z prudkého kopce dolů jsme se také zapotili, a proto nestihli přijít na večeři tak brzo, abychom si ještě mohli vybírat.

Poslední sen jsme cestou domů přejeli přes Smědavu do Desné a Tanvaldu. Udělali jsme si vycházku na protrženou přehradu a pak také na vyhlídku Špička na malém Špičáku.
Štítky:

댓글


bottom of page