top of page

Kralovice

-kdy-05/2023

-kde-Kralovice - Plasy (Plzeňský kraj)

-jak se tam dostat-autobusem do Kralovic

-čas-9 hod (27 km)Tentokrát jsem vyrazila na výlet sama, směrem na Plzeň. Z Prahy ze Zličína jezdí autobus až do Manětína, já si naplánovala trasu z Kralovic. Tam jsem si prošla náměstí, navštívila místní večerku – poslední dobou mě baví cestou zajít do malých večerek, kde se dají najít různé netradiční asijské i jiné potraviny. No a pak už jsme se vydala na dlouhou cestu po modré značce na jih. Před obcí Kopidlo, jsem odbočila ze značené cesty a rozhodla se pokračovat po lesních cestách údolím Kralovického potoka do Borku.

Cestou jsem se zastavila na oběd na přírodní památce Čertova hráz – vyvýšenině uprostřed lesa, s tím, že podobné jsem viděla i později po proudu potoka. Od Čertovy hráze následovalo spousta brodů tam a zpátky přes potok, a hned ten první jsem musela bosá přebrodit, ostatní už se daly snadno přeskákat po kamenech.


cvrček :)Z Borku jsem pokračovala po zelené značce až do Plas. Nejprve přes obec Dolní Hradiště, pak kus po poli a zase vzhůru do lesa. Dvakrát jsem ze zelené značky odbočila na dvě vyhlídky na řeku Střelu, ty na značce nejsou a dají se najít jen podle mapy. Za celý výlet až doposud, nepočítám-li městečko Kralovice, jsem potkala jen jednoho cyklistu, jednoho nenápadného trempa a z dálky slyšela dva lidi na terénní motorce. Přesto že bylo nádherné počasí, v údolí s brody i na vyhlídkách nebylo ani živáčka.

Následující úsek cesty už byl více v civilizaci, ale to nevadilo. Přes obec Nebřeziny kolem řeky Střely směrem do Plas a nahoru nad obec na nádraží. Právě akorát, abych si ještě chvíli odpočinula, dala na nádraží jedno pivko a pak vlakem přes Plzeň zpátky do Prahy.
Štítky:

Comments


bottom of page