top of page

Kokořínsko ze Mšena do Dubé

-kdy-02/2023

-kde-Mšeno, Dubá (Středočeský kraj)

-jak se tam dostat-autobusem do Mšena/Dubé

-čas-6 hod (20 km)

Přestože byl docela mráz, odvážně jsem se vypravila na výlet na Kokořínsko, projít si zase jednu neznámou trasu. Abych se dostala do Mšena, musela jsem vlakem do Všetat a doufat že stihnu přestup na autobus do Mšena. Vše proběhlo v pořádku, a tak jsem před polednem vystoupila ve Mšeně na náměstí z autobusu a hned byla tak šokovaná zimou, že jsem místo na cestu vyrazila na kafe do místní cukrárny. Tam jsem nabrala síly a odvahu a konečně vyrazila na cestu po zelené značce přes údolí Debř nahoru do lesa a pak hluboko dolů do Boudeckou roklí do Vojtěchova. Čím hlubší rokle, tím větší zima, takže jsem se moc nezastavovala a šla svižným krokem abych se zahřála.

Z Vojtěchova jsem pokračovala po modré značce lesní asfaltkou zase nahoru na opačnou stranu lesa. Později jsem se napojila na žlutou značku, které vede výše po kopci a vine se pěšinou kolem skal až ke Střezivojicím. Cestou se zatáhlo a začal poletovat sníh. Přesto jsem byla šťastná že alespoň sněží a neprší. Vyškrábala jsem se po krkolomných kamenných schodech i k jeskyni Kamenný úl.

Později byly docela zajímavé vykácené úseky lesa, které odhalily skalní masivy v celé velikosti a také tvar záhybů údolí, kudy se cesta vinula.

Od Střezivojic jsem pokračovala do Dražejova, kde se zase nebe trochu roztáhlo a nabídlo výhledy na Lužické hory, Ralsko a Ještěd. Dokonce chvílemi svítilo i sluníčko. Prošla jsem obcí a pokračovala vesele dál.

Poslední úsek, Z Dražejova do Dubé, jsem šla po červené značce. Nejzajímavějším úkazem, který jsem cestou potkala byla jedna z výpustí Rozprechtického rybníka, která vede potok skrz jeskyni ve skále. Blížil se západ slunce a já to měla tak akorát na autobus zpátky do Prahy.
Štítky:

Comments


bottom of page