top of page

PP Cikánka

-kdy-06/2020

-kde-Zadní Kopanina, Slivenec (Praha)

-jak se tam dostat-autobusem - Maškův mlýn, nebo z opačné strany Slivenec

-čas-2 hod (6 km)

Máme teď oba s manželem home office, já se střídám v práci po týdnu a on je doma pořád. Kromě řady nevýhod, jako jsou bolavá záda z židle, která je spíš skladná a hezká než pohodlná a stolu který se ukázal být příliš úzký pro monitor, notebook a klávesnici, jsou tu i výhody, jako například, že odpadá cesta domů. No a možná se to nezdá, ale ona je i ta hloupá půlhodina docela znát. Zkrátka jsme přišli na to, že se dá i po práci vyrazit na plnohodnotný výlet.

Takže jsme jednou takhle připravili jídlo (tortily, zakysanou smetanu, limetku a do termosky chilli sin carne - bezmasou verzi chilli) a vyrazili na autobus do Maškova mlýna. Tam jsme po červené vystoupali do stráně a sedli si do trávy a vychutnali si brzkou večeři. Bylo krásně teplo, někde cvrkaly cikády a nebýt mravenců, kteří si okamžitě našli cestu do sáčků s jídlem by to byla idylka.

Po jídle jsme pokračovali po červené značce přes louky až lomu na hlínu, nebo jak se takovému zařízení říká. Samotný lom byl jako z jiné planety, nebo minimálně jako z jiné země a k ještě k tomu se nad ním tyčily sloupy vedení z elektrické rozvodny., kterou jsme míjeli o chvíli později. Červená značka pak vede dál mezi poli až k zelenému mostu přes okruh a do Slivence. Zrovna v téhle části by to určitě bylo lepší na kole než pěšky, protože hluk z okruhu byl dost nepříjemný a bylo by snazší po krásném rovném asfaltu spíš prosvištět a zamířit na hezčí místa. No ale ten kopec na začátku, ten zas byl vyloženě pro pěší.

Štítky:

bottom of page