top of page

PP Střed Čech


-kdy-12/2019

-kde-Zbraslav(Praha)

-jak se tam dostat-vlakem, autobusem

-čas-3 hod (8 km)

V neděli obvykle na výlety nechodím, kdybych to přehnala, tak abych se mohla dospat a nekulhala druhý den ráno do práce, tentokrát jsem ale musela udělat výjimku. Včera jsem chodila pod mrakem kolem Křivoklátu a dnes mi do oken doslova praží sluníčko? Vypnula jsem pračku i s prádlem, oblékla se a protože už bylo kolem jedenácté,musela jsem vymyslet něco blízko.

Zbraslav je pro mě ideálním výchozím místem a ještě k tomu v předplacené zóně, takže stačí naskočit na autobus a za chvíli už jsem v mrazivém slunečním dnu stoupala k Hradišti. Ukázalo se slunce praží pouze do oken zatímco venku mrzne. Na slunných stráních bylo příjemně, jen co ale člověk zalezl do stínu, byla pořádná kosa. Nejprve jsem došla k vyhlídce Altán a pak dál nahoru přes les.

Odbočila jsem po neznačených stezkách k vyhlídce na skále, v mapě značené jako Adámkovo mýto. Tady na výsluní bylo opravdu hezky, doufala jsem, že tudy půjde sejít dolů, ale bohužel. Ono po skalách by to jakž takž šlo, ale úpatí skal bylo neprodyšně rozparcelované na zahrady s domky a chatami. Musela jsem tedy zpět, na žlutou, kolem Hradiště a dolů do Károvského údolí.

Po červené značce jsem mířila k železniční zastávce Jarov, udělala jsem si ale poslední odbočku na kopec nad chatami, kde jsou přímo nad zastávkou značené dvě vyhlídky. Bylo tam zase tak hezky, že jsem rozhodla tu počkat na západ slunce. Bylo to přesně načasované. Po západu jsem měla asi pět minut abych seběhla dolů na zastávku, no vlastně o něco víc, protože slunce zapadlo za kopce na horizontu, takže o chvíli dříve a já to tedy krásně stihla i když jsem si musela pospíšit.

Štítky:

bottom of page