top of page

Střešovičky


Střešovičky mám na seznamu míst, co chci navštívit, už hodně dlouho, ale teprve teď se naskytla vhodná příležitost, protože jsme něco zařizovali v okolí a slíbili si za odměnu výborný kebab, který mají u Břevnovského kláštera. Tramvají jsme vyjeli do zastávky Ořechovka, odkud jsme se pěšky vydali přes kopec kolem Müllerovy vily. Po schodech jsme sešli do ulice Ve Střešovičkách, pak zase nahoru do ulice U Andělky a dolů ulicí Pod Andělkou. Zas tak zajímavé to zatím nebylo, i když tu byl neobvyklý klid, venku jen zpívali ptáci a voněla čerstvě posekaná tráva. Legendy mluvily pravdu, že člověk nevěří, že je v Praze. Bylo opravdu krásné víkendové poledne, sluníčko hřálo a na předzahrádkách místních domků to kvetlo tak, že měl člověk pocit, jako by bylo spíš jaro než začátek podzimu.

V ulici Pod Andělkou bylo zajímavé zpestření cesty mozaikou na dlouhé zdi vyrobenou místním "lidovým" umělcem. Za pomoci spoluobčanů sehnal různé barevné dlaždice a vyzdobil obvodovou zeď kolem bytovek.

Hlavním bodem cesty, který jsme si nechali na závěr, je ulice Na Kocourkách. Krátká úzká ulička dlážděná kočičími hlavami, jako někde na vsi.

Vrátit se je možné stejnou cestou na tramvaj, nebo jako my, pokračovat na západ k Břevnovskému klášteru.

Štítky:

bottom of page