top of page

Kolem Prahy 06 - Bojanovice


Bojanovice

horší dopravní dostupnost

kratší (9 km)

skoro celou cestu zkopce

možnost občerstvení - restaurace na konci

O jednom deštivém zimním dlouhém večeru jsem si sedla a projela prstem po mapě (myší po obrazovce) všechny železniční tratě kolem Prahy a rozhodla se na každou z nich vymyslet zimní výlet. Zdá se že se plán povedl a stačí si jen náhodný výlet předem připravený na papíře prostě jen "vylosovat z klobouku" , někdy i doslova. Na jednu stranu složené kartičky jsem dala krátký popis, odkud a kam pojede vlak, jestli je to fyzicky náročné, na jak dlouho, jestli je cestou nějaká pěkná restaurace, jestli se dá výlet zkrátit, nebo jak dobré je dopravní spojení v případě, že by cestou nastaly nějaké změny, třeba se zhoršilo počasí.

Do Bojanovic jede motoráček z Prahy každé dvě hodiny, v době naší cesty z nějakého důvodu začínal na zastávce Praha-Kačerov. Zmatky s jednokolejním provozem způsobily, že někteří z velkého davu čekajícího na perónu nastoupili do přistaveného vlaku (který přijel z opačného směru než by se čekalo) a ostatní zůstali stát a čekat, než je průvodčí vyzvala k nástupu a už na ně nezbyla místa. Vlaková zastávka Bojanovice je v obci Bojov a do samotných Bojanovic se musí po modré značce asi kilometr přes kopec. Kolik tu bylo suchých stromů!

Pro výlet jsme si vybrali květnový svátek, protože jsme chtěli něco nenáročného a ne moc dlouhého. Ze zimního výletu se tak stal výlet skoro letní. Slunečný a teplý den nahrával příjemné cestě podle potoka. Ten pramení v Bojanovicích a modrá značka vede kolem něj až k jeho soutoku s říčkou Kocábou. Kolem té už jsme jednou šli, z Malé Lečice, a je to hezká cesta, která křižuje hluboká údolí, skoro připomínající nějaké krátery, ve kterých jsou roztroušené chatové osady.

Po modré značce jsme pokračovali skrz další osady a nakonec po žluté do Štěchovic. Poslední úsek už je po asfaltce, jen tak na "doklusání", žádné větší zajímavosti. Ve Štěchovicích jsem měla předvybranou hospodu U Vrňáků, ale protože měli plno, nakonec jsme skončili v naší staré známé restauraci na Peškově. Ze Štěchovic jezdí autobusy na Smíchovské nádraží v Praze a o víkendech, když je hezky, bývají beznadějně plné, proto je dobré jít si stoupnout do fronty hodně s předstihem.

Štítky:

bottom of page