top of page

Kamenického stezka


-kdy-05/2018

-kde-Semily (Liberecký kraj)

-jak se tam dostat-autem

-čas-5 km z Bítouchova do Spálova + 4 km zpět po Riegrově stezce

S kamarádkami jsme hledali něco na dámskou jízdu, dobře dostupné autem, ne moc náročné, ale zase ne nudné. Hned mě napadla Riegrova stezka, ale tu už znám poměrně dobře, takže co to s něčím nespojit? Když vyrazíme ze Semil, tak můžeme jít do Spálova horem, kudy jsem ještě nikdy nešla, dát si oběd a po Riegrově stezce, která už je skoro po rovině se pak vrátit.

Riegrova stezka už je mezi výletníky provařená, byla krásná sobota a viděli jsme doslova davy lidí, naštěstí jsme šly jinudy než všichni ostatní. Na konci obce Bítouchov je parkoviště na louce pro návštěvníky stezky odkud se dá snadno zkratkou napojit na žlutou - Kamenického stezku. Hned po vstupu do lesa nás překvapily hejna komárů, vzhledem k suchu posledních dní nás ani nenapadlo si vzít repelent a upřímně pochybuji, že by proti těm vyhladovělým hejnům měl vůbec šanci. Před pár lety tudy šli rodiče - ale myslím, že jen část stezky a říkali, že už je dost zarostlá. To je sice pravda, ale že by nebylo nic vidět, se nedá říct. Z první vyhlídky, Peretky, je vidět na jímací jez na Riegrově stezce, na Jiřičce a Peršince je zase pěkná lavička k posezení (pokud máte čas a chráněnou kůži proti kousancům), následuje vyhlídka Moravská Jiřička, ale nejkrásnější je rozhodně poslední vyhlídka U Bakala.

O kus dál se žlutá značka po proplétání lesem nahoru a dolů napojuje na modrou značku a dál se pokračuje po modré na Myší skálu. Tu tvoří položené varhany čedičů po kterých lze stoupat jako po schodech. Za pomocí řetězů pak člověk může kolem skály přeručkovat až na pěknou vyhlídku do spálovského údolí.

Modrá dále pokračuje do obce Spálov, cestu si lze ale zkrátit odbočením na louku už před obcí, jsou tu hezké výhledy a zajímavé posezení. Cílem výletu je pak hospoda u železniční stanice Spálov, za pěkného počasí obvykle narvaná k prasknutí vodáky, turisty i cyklisty a kde také začíná (nebo končí) Riegrova stezka.

a Riegrovu stezku už znám jak svý boty :) přepadl nás na ní sice deštík, ale v tom horku, to bylo vlastně i příjemné. Přestože dopoledne tudy proudily davy lidí, kolem třetí odpoledne už tu byl celkem klid. Možná právě i kvůli počasí.

Štítky:

bottom of page