top of page

Kolem Prahy 02 - Otradovice


Otradovice

Horší dopravní dostupnost (v jednom směru)

delší (10 km)

po rovince

bez občerstvení (sváču s sebou)

O jednom deštivém zimním dlouhém večeru jsem si sedla a projela prstem po mapě (myší po obrazovce) všechny železniční tratě kolem Prahy a rozhodla se na každou z nich vymyslet zimní výlet. Zdá se že se plán povedl a stačí si jen náhodný výlet předem připravený na papíře prostě jen "vylosovat z klobouku" , někdy i doslova. Na jednu stranu složené kartičky jsem dala krátký popis, odkud a kam pojede vlak, jestli je to fyzicky náročné, na jak dlouho, jestli je cestou nějaká pěkná restaurace, jestli se dá výlet zkrátit, nebo jak dobré je dopravní spojení v případě, že by cestou nastaly nějaké změny, třeba se zhoršilo počasí.

Do Otradovic se dá dojet z Prahy z Masarykova nádraží vlakem s přestupem v Lysé nad Labem. Vlak ale jede o víkendu pouze v 9:21 a 11:21. Naopak z cílové stanice Čelákovice - Jiřina jezdí vlak bez přestupu zpět do Prahy každou půlhodinu. Cesta proběhla hladce jen jsme měli trochu obavy po přestupu na vlak v Lysé, kdy se ukázalo že je to rychlík a hned za stanicí to rozpálil tak, až jsme měli strach, že nám zastaví až na Mělníku. Zastavil a my jsme se vydali po neznačené pěšině podél trati zpět k řece (Jizeře) a podél ní směrem na jih k jezu, kde se dá přejít na opačnou stranu. Pak jsme šli dále od vody, dokud jsme nenarazili na modrou, překročili trať a pak se zase po neznačených cestách vydali dále do lesa směrem k místní zajímavosti - bývalé poustevně svatého Františka. Obvod původní budovy, jakéhosi altánu, naznačují jen postavené trámy. Uvnitř je pěkné posezení. Dnes, bohužel, úplně promočené

Od bývalé poustevny jsme se opět vydali lesem zpátky ke trati, a za ní po pravidelných pěšinách směrem k Čelákovicím, dokud jsme nenarazili na žlutou značku. Ta nás zavedla ke kapli sv. Václava, kterou jsme navštívili už na předchozím výletě a přes chatovou osadu Grado na most přes Labe a po zelené značce až na nádraží.

Štítky:

bottom of page