top of page

Výstup na Špičák


-kdy-12/2017

-kde-Jezdovice - Třešť (Kraj Vysočina)

-jak se tam dostat-vlakem z Jihlavy nebo Telče do Jezdovic

-čas-4h (12km)

Poslední výlet roku 2017. Před silvestrovský výstup na horu Špičák u Třeště. Silvestr jsme s Radkem trávili u jeho kamarádů na Vysočině. Nejdříve to vypadalo že bude na blátě, pak napadl sníh a mrzlo aby to zase všechno den před Silvestrem zase všechno roztálo a o Silvestru bylo v noci 7 stupňů nad nulou. Výlet jsme spáchali ještě v době kdy byl sníh a mráz. Vlakem jsme dojeli do obce Jezdovice a odtud se po naučné stezce vydali nahoru na Špičák.

V lese bylo spousta vyvrácených stromů a zrovna probíhala těžba dřeva. Lesníci mají zvláštní smysl pro humor, protože některé značky na stromech úplně zaskládali složeným dřevem. Jinde zase byla značka nebyl vidět protože ležela na zemi na vyvráceném stromě. Všechny jsme našli a z legrace vyfotili, ale pokud jde o ty stálé značky na stromech tam stále máme jisté slabiny, protože jsme zabloudili. To je tak, jeden spoléhá na druhého, že bude hlídat kudy a tak cestu nehlídá nikdo.

Ze špičáku jsme pokračovali po žluté (chvíli také po žádné) dolů k rozcestníku U Políčka. Odtud zelená značka klesá k chatovým osadám a malým rybníčkům. V létě tu musí být nádherně. Přes osadu Pouště jsme pak pokračovali k prameni Moravské Dyje, kde na nás už čekal odvoz autem, je ale možné pokračovat ještě o 5 k dál na vlak do obce Hodice.

Štítky:

bottom of page