top of page

Brdy z Mníšku do Řevnice


-kdy-12/2017

-kde-Mníšek pod Brdy, Řevnice (Středočeský Kraj)

-jak se tam dostat-autobusem do Mníšku, vlakem do Řevnic

-čas-5h (11km)

Do brd jsme se vydali o druhou adventní neděli, ze Smíchovského nádraží jezdí pravidelně autobus do Mníšku pod Brdy a cesta trvá necelé půl hodiny. V Mníšku jsme se prošli kolem zámku, rybníku a pak nahoru po naučné stezce na Skalku. Z rybníka pod zámkem vytéká potok zajímavou roklí a tvoří malé vodopády.

Od kostelana Skalce je pěkný výhled dolů na město. Je tu posezení, stánek s občerstvením a velká louka. Po zelené značce jsme pokračovali směrem do Řevnic. cesta vede nejprve kolem křížové cesty na poustevnu a dál pokračuje lesem. Po nějaké chvíli jsme se odpojili lesní pěšinou do leva na vyhlídku Babka. Je tu velký kamenitý skalní převis se zvláštním "boulovitým stropem" a možnost vylézt nahoru na skálu. Ta byla zrovně plně obsazená svačícími dětmi, takže jsme si skutečnou vyhlídku moc neužili, ale do kraje se dá dívat z více míst nahoře na skále.

Z Babky jsme to vzali zase lesem na hradiště Pišťák - jedná se o takovou malou brdskou hřebenovku s posezením na konci. Dá se také pokračovat dál a mezi skálami a lesem prolézt dolů na žlutou značku a do Řevnic. V Řevnicích jsme se odměnili pozdním obědem a vlakem, který jezdí každou půlhodinu zpátky do Prahy jsme se vrátili.

Štítky:

bottom of page