top of page

Uvnitř rybníka, rozhledna Salaš a lázně Smraďavka


-kdy-05/2017

-kde-Modrá, Velhrad (Jihomoravský Kraj)

-jak se tam dostat-autobusem z Uherského Hradiště, autem

-čas-Modrá 1 - 3 hodiny (podle atrakcí, které navštívíte), Salaš 1h a Smraďavka 1h

Všechny tyhle kuriozity jsme zvládli s přehledem v jednom jediném dni. Pod hladinou rybníka jsme se ocitli v expozici Živá voda v Modré. Je to malá obec u Velehradu. Kromě tunelu pod hladinu rybníka tu najdete také skanzen a spoustu atrakcí pro děti. Je to tedy spíše místo pro rodinný výlet a zbytek se musí obrnit svatou trpělivostí. Zato pozorovat obří kapry, jesetery nebo obří vyzy jako v akváriu je docela zajímavé. Kromě tunelu pod hladinu nás ale expozice moc nezaujala. Zajímavé ale je, že v létě se tu dá koupat (samozřejmě v trošku jiném rybníku než kde plavou všichni tihle obři).

Dále jsme popojeli kousek za Velehrad do obce Salaš. Stojí tu zajímavě řešená rozhledna, která vypadá jako louskáček na ořechy. V okolí je tu vůbec mraky rozhleden a Chřiby jsou pěkně lesnaté a čisté kopce, že je na co se dívat i když nížiny pod nimi jsou v oparu.

Na nás se v té době už hnala pěkná bouřka jinak bychom stihli i návštěvu Velehradu. Místo toho jsme se jeli ubytovat do pronajaté chatičky v obci Buchlovice na místě zvaném Smraďavka. Tady jsou lázně se sirnatou vodou. Překvapením bylo, že úplně stejná sirnatá voda teče i z kohoutku nebo ze sprchy. Takže kafe bylo potřeba si udělat opravdu silné a sprcha připomínala lázeňskou proceduru. V okolí lázní je volný pohyb různého vodního ptactva.

Štítky:

bottom of page