top of page

Riegrova stezka


-kdy-06/2016

-kde-Spálov, Semily(Liberecký Kraj)

-jak se tam dostat-vlakem (stanice Spálov)

-čas-2-3 h (6 km)

Riegrova stezke vede po červené ze Spálova do Semil a od vlaku k vlaku je to něco přes pět kilometrů, příjemnou kochací cestou, která ale dokáže i trochu potrápit, jak stoupá a klesá po kořenech. Začátek cesty je tedy ve Spálově. Tady jsou dva historické mosty, jeden silniční, jeden železniční. Ten druhý je neblaze známý vlakovým neštěstím z roku 1990, kdy se tu srazil nákladní a osobní vlak. Osobní vlak, stojící na mostě pak začal hořet. Zoufalí lidé pak skákali z mostu do mělké řeky. Je tu totiž široký soutok dvou řek, Kamenice a Jizery. Kromě železniční zastávky, je tu také hospoda a vodní elektrárna z počátku 20. století. Spálov je vlastně hlavně místo, kde nasedají a vysedají vodáci. Proto ta hospoda. Cesta dále vede po červené nahoru nad elektrárnu a dál podle vody. Elektrárna je zajímavá hlavně tím, že k ní je přiváděná voda asi dva a půl kilometru dlouhým tunelem, po kterém vlastně celou dobu jdeme. V prvním úseku je místo tunelu vybudovaný umělý zastřešený kanál.

Jde se zároveň po naučné stezce, která je celkem zajímavá a stojí za přečtení. Vypráví o geologii, o řece a vodní elektrárně. Cestou potkáme takzvanou Böhmovu vyhlídku, ale moc toho vidět není, pokud tedy nemilujete vyhlídky do stromů. Mimochodem spousta vyhlídek je i "o parto výš" po žluté značce, ale z dobrého zdroje víme, že už jsou také zarostlé. Takže cesta moc fajn, ale zajímavější je dívat se dolů na řeku nebo nahoru do strmého kopce na zajímavé skály na něm.

Následuje druhá část elektrárny, náhon, který přivádí vodu do tunelu. A jen malý kousek za ním visutá lávka. Takové, jaké jsou například v Hřensku. Pod lávkou je klidná, tmavá voda, která se tu sbírá před jezem a náhonem. Na protějším břehu jsou odhalené skály, přes které vede ferrata. Zrovna jsme tu zastihli nějaké horolezce. Po sestupu z visuté lávky už se jde širokou, poklidnou cestou až do Semil. Tam po pravé straně míjíme starou textilku a po mostku pro pěší se směšně nízkým stropem šlapeme zanedbanou čtvrtí, pravděpodobně historickými ubytovnami pro dělníky v textilce, po modré až k nádraží.

Štítky:

bottom of page