top of page

Park Jezerka


Nusle-Pankrác 06/2016

Nedávno jsem narazila na zajímavou část pražské čtvrti Nusle. Stačí se vydat od metra Pankrác směrem dolů ulicí Hvězdova a Sdružení. Brzy se po pravé straně objeví blok paneláků, ten je zajímavý názvy svých ulic. Většina z nich jsou tedy pojmenované po nějakém družstvu, ale zbytek je až přehnaně optimistický: ulice Zdaru, Zdařilá, Na Lepším, Na Výsledku. Také je potřeba zmínit, že na každém rohu je tu hospoda. Odtud možná pramení ten optimismus.

Pokud se ale vyhneme tomuto bloku, narazíme na park Jezerka. Ten nabízí příjemnou procházku, na některých místech je trochu zašlý, ale je vidět že se pracuje na opravách. Je tu spousta laviček a upravený trávník, takže park vypadá jako ideální místo na piknik. Například pokud je horko. Leží v údolí a tak je tu chládek.

Já jsem se z parku vydala zpět nahoru a rozhodla jsem se optimistický blok domů obejít dokola. V jeho východní části mě pak čekalo nečekané překvapení. Budovy, které zezadu vypadají jako obyčejné ošumělé paneláky, mají zepředu soustavu balkónů a teras. Všude spousta květin, někomu na terase dokonce roste borovice.

Šedivý posprejovaný beton se tady spojuje s minizahrádkami a nečekanou zelení. Celý dům působí skoro postapokalypticky. Nahoru se dá vyjít mezi některými domy anebo až úplně nakonci cesty, vjezdem do garáží. Ten doporučuju, protože je tu pěkný výhled na Prahu a do ovocných zahrad dole.

-zajímavosti a odkazy-

Štítky:

bottom of page