top of page

Jestřebické Pokličky


-kdy-10/2015

-kde- Liberecký kraj, Jestřebice (Mšeno)

-jak se tam dostat- autem

-čas- 4 hodiny (6 km)

-trasa-Jestřebice-Jestřebické pokličky-Vojtěchov-Pokličky-Jestřebice

Příjemná, asi hodinová, procházka na málo známé místo. Tak jsme si to aspoň zařídili. Pokud je na pravých pokličkách nával, zajeďte si sem. A nebo si spojte oboje dohromady, celkem to vydá na nějakých 7 kilometrů. My jsme parkovali v Jestřebicích u Kamenného hostince a odtud je to asi dva kilometry po zelené značce.

Ideální například na podzimní výlet, kdy už začíná být chladno na nějaké delší výlety. Kolem je mix listnatých a jehličnatých stromů, které za slunečného počasí hrají všemi barvami. Jestřebické pokličky jsou menší než ty v Kokořínském dole. Ale zato je tu větší "divočina" žádné zákazy vstupu nebo zábradlí.

Pokud se rozhodnete projít se až do Kokořínského dolu, tak se ze zelené značky napojíte na červenou, můžete si vyběhnout na pokličky originál, a po modré se vrátit zpět do Jestřebice. Případně nechat auto v Kokořínském dole a jít tento okruh z druhé strany. O všedních dnech jezdí do Kokořínského dolu z Mělníka autobus.

V okolí najdete nespočet dalších míst pro výlety. V kokořínsku platí, že ať už zajedete kamkoliv, nebudete litovat. Prochodit všechny skalní útvary a bludiště by trvalo několik let a i my se sem určitě budeme ještě mnohokrát vracet s dalšími tipy na výlet.

poslední fotka byla pořízená na cestě z obce Kokořín po silnici dolů k hradu

Štítky:

bottom of page