top of page

Nedokončená dálnice a dvojitý most


-kdy-05/2016

-kde-dálnice D1, úsek Zruč nad Sázavou-Humpolec

-jak se tam dostat-autem

-čas-1 h

Protože se jedná opravdu o kratičkou procházku, je nejlepší se tu zastavit, když zrovna náhodou a mimochodem jedete kolem. A to vzhledem k hustotě provozu na D1 vypadá, že tam v pátek nebo neděli jede skoro každý.

Pokud jedete od Prahy, první bude nedokončená dálnice, neboli zatopené mosty u Hulic. Sjíždí se na Exitu 56 a na jihu Hulic se dá parkovat u fotbalového hřiště. Poté se polňačkami a lesem dostanete až k prvnímu mostu. Na ten se musí vylézt asi dva metry po žebříku, další trasa už je jednoduchá a druhý most je určitě zajímavější než první. Nevede zde žádná turistická trasa, takže je lepší si vzít navigaci a nebo alespoň vytisknout mapku. Nebo stačí pozorně sledovat vyšlapané cestičky. Na druhý most už se dá vylézt snadno. Zajímavé je například šplouchání vody pod středovým mostním obloukem. Prostě zvuk, který si člověk s chůzí po asfaltce obvykle nespojí. Zpět na dálnici pak najedete nejlépe stejným sjezdem.

Poté pokračujte na exit 75, tam jsme si nejprve udělali vycházku okolo Ježova, kde je známá vyhlídky na zatopenou vesnici, ze které zůstal jen kostelíček. Zajímavé je sledovat starou asfaltku, která se na jedné straně noří do vln aby se z ničeho nic objevila na druhém břehu. My jsme tu také v květnu ve vodě viděli doslova černá mračna pulců.

Hned u sjezdu z dálnice směrem na Píšť, vede doprava stará silnice, která nejprve vede kolem dálnice a pak se stočí pod ní na dvojitý most. Vojslavický most. Pokud přijíždíte tímto směrem, tak při vjezdu pod most je možné přibrzdit pod pilíři na pravo a rozhlédnout se po mostě. Nad hlavami vám sviští stovky aut po druhém patře mostu, nalepeného na ten starý pod ním. Ve spodním patře je klid.

Zpět na dálnici najedete za Koberovicemi.

Zajímavosti a odkazy:

Štítky:

bottom of page