top of page

Vyhlídka na Prahu I.


Jedna z nejkrásnějších vyhlídek na Prahu je určitě od Hanavského pavilonu. Je to taková "rychlovka" k pokochání cestou například na Pražský hrad, na Letnou a nebo prostě jen domů z práce. Takový malý moment uniknout z šedivého světa "tam dole" a získat příjemný nadhled. Je potřeba dodat, že je také dost provařená a to hlavně mezi cizinci. Pravda je taková, že je provařená z dobrého důvodu, protože většina těch cizinců přijela do Prahy právě díky fotce pražského starého města a mostů právě z tohoto místa.

Rozhodně tu potkáte alespoň 4 lidi na segwajích, 2 zamilované páry, 3 pejskaře, hlouček zahraničních studentů a jednoho profi fotografa. Ale i tak to za to vážně stojí.

Dá se sem dojít z Malostranské, výšlapem do kopce ve směru tramvajových kolejí. V okamžiku, kdy tramvaje zahnou doleva, pokračujte rovně uličkou kolem hotelu Hoffmeister a pak po schodech nahoru. A nebo se rovnou nechte vyvézt na zastávku Chotkovy sady. Druhá pěkná vyhlídka je potom ze samotných Chotkových sadů, kam můžete dojít přes mostek nad tramvajemi. Dolů se potom můžete projít po chodníku dolů z letné na zastávku tramvaje Čechův most.

Štítky:

bottom of page