top of page

Štramberk


-kdy-09/2012

-kde-Moravskoslezský kraj, Nový Jičín

-jak se tam dostat-autem, vlakem

-čas- 3 hod

Štramberk je pěkné městečko na východě České republiky, ideální k návštěvě například pokud míříte autem na Slovensko nebo do Ostravy tak jako my. V centru je pár pěkných historických domečků ale jinak je to spíše samé muzeum a restaurace. Na nimi se tyčí rozhledna Štramberská trůba, věž, která zbyla z bývalého hradu. Na každém rohu se tu prodává místní specialita, takzvané štramberské uši, což je kornoutek z perníkového těsta naplněný šlehačkou a ovocem. Štrambofilové možná namítají, že pravé štramberské ucho je bez náplně, ale nenechte se ukecat a dejte si plněné, chuťové pohárky vám poděkují.

Po courání ve městečku je tu i klidnější lokalita a tou je přírodní park Šipka. V parku se nachází stejnojmenná jeskyně, několik vyhlídek a památníků, jižně od parku je potom lom na vápno, který je stále v provozu. Jeskyně Šipka je známá hlavně hráčům geocachingu, protože tady vznikla úplně první schránka na našem území a ani my si jí nenechali ujít.

Vyhlídka na lom určitě stojí za návštěvu. My jsme se dostali i na místa kam by se normálně nesmělo, ale to jen proto, že nějaký "chytrák" obrátil cedule zákaz vstupu obrázkem dozadu. Ještě že nás nikdo neodpálil.

Parkem vede naučná stezka ale také spousta neznačených chodníčků a pěšinek. I tak ale nenachodíte víc než 5 kilometrů. Pokud je Vám to málo, pokračujte po naučné stezce směrem na Bílou horu. Cestou si užejete vyhlídek do kraje zakončené tou nejvyšší vyhlídkou z rozhledny Bílá Hora.

Zajímavosti a odkazy:

oficiální stránky města: http://www.stramberk.cz/

Štítky:

bottom of page