top of page

Ďáblova prdel

-kdy-11/2020

-kde-Valtínov (Jihočeský Kraj)

-jak se tam dostat-autem

-čas-cca 2 hod (7 km) podle vzdálenosti parkoviště

Krátký výlet, dalo by se říct spíš vycházka k tomuto zajímavému přírodnímu útvaru. Nachází se nad Valtínovem v takzvaném Lesoparku U Jakuba. Jedná se o zalesněný kopec plný všeho možného, jak by se mohly děti vyřádit, bludiště, bikepark, stánky s občerstvením... vzhledem k počtu stolků a zavřených stánků a všeho si ani nechci představovat jak to tady vypadá v plné sezóně. Dnes bylo, díky špatnému počasí a hlavně Koronaviru zavřeno. Z rozhledny, také zavřené - otevírá jen přes léto - bychom stejně neviděli nic než bílou tmu.

Prošli jsme si asi sedmikilometrový okruh parkem. Místo je, troufám si říct, zcela nedostupné hromadnou dopravou, takže je potřeba buď být zdatný cyklista (ale jak pak po lese, přes kořeny vláčet kolo?) a nebo motorista. Areál má vlastní placené parkoviště, nebo je dostupný z okolních vesnic. Místo, kde se Vám nakonec podaří zaparkovat pak určuje jak daleko se budete muset vydat k prdeli. Samotná skalní zadnice se nachází v kopci nad soustavou rybníků a je opravdu věrohodná, slabší povahy by si ještě před pár stoletími zakrývali oči a cnostné dámy omdlévaly.

Zpátky jsme se vraceli kolem chatových osad v lese, studánky a Filipových kamenů, snad jen Štrpské pleso jsme minuli. Nakonec jsme vystoupali na kopec Skalka, ne že bychom snad naivně čekali nějaké výhledy, ale jen tak, alespoň ať víme jak to nahoře vypadá.

Štítky:

bottom of page