top of page

Údolí Doubravy

-kdy-08/2022

-kde-Chotěboř (kraj Vysočina)

-jak se tam dostat-vlakem do Chotěboře

-čas-4 hod (13 km)
Tentokrát jsme si cestou na Vysočinu k manželovým rodičům udělali cestou výlet. Potřebovali jsme využít celodenní jízdenku na vlak, aby nám nepropadly nasbírané body, a tak jsme se rozhodli udělat si cestou odbočku buď do Hlinska v Čechách, vykoupat se do lomů, nebo do Chotěboře, na výlet údolím Doubravy, s tím, že se rozhodneme až podle počasí. Bylo krásně ale ne úplně horko na koupání v lomu, takže nakonec zvítězilo údolí Doubravy. Z Chotěboře jsme se nejprve vydali po modré turistické značce k Vodopádu Kamenného potoka a pak kousek zpátky na zelenou přes kopec na Čertův stolek a dolů k řece. Tam jsme pokračovali proti proudu po červené značce směr Bílek.

Sami jsme rozhodně nešli, ale nějak zvlášť přelidněno tu také nebylo. Cesta to byla příjemná, i když celkem náročná, šlo se po kamenech, nahoru dolů a po pěšinkách ve svahu. Většinu cesty nás provázela hravá kuna, která šla napůl po souši, napůl plavala ve vodě. Možná rybařila, možná si jen hrála, ale kromě krásných zákoutí jsme tak měli i zážitek se zvířátky.

Chtěli jsme dojít do Bílku a vrátit se vrchem po zelené značce, ale nakonec jsme se shodli, že je to tu tak pěkné, že raději půjdeme tam i zpátky stejnou cestou. Byla to skvělá volba, protože jednak před Bílkem byly všude popadané stromy, jednak jsme si mohli vychutnat všechny scenerie i z opačného směru. Tentokrát jsme ale po červené značce pokračovali dál kolem Horního Mlýna až do Chotěboře. Přestože to nebyl nijak dlouhý výlet, celá trasa neměla víc než 13 km, docela nás vyčerpala. Rádi jsme tak poseděli v restauraci Hrom do Police a dali si něco dobrého na pozdní oběd a pivko. Dál v naší cestě jsme odpoledne pokračovali vlakem ze stejné stanice, odkud jsme ráno vyráželi.
Štítky:

Kommentare


bottom of page